Header Arkadiusz Myrcha
kilka słów o mnie

Arkadiusz Myrcha urodził się 1 lutego 1984 w Toruniu. Z wykształcenia jest prawnikiem, wykonywał zawód radcy prawnego. Od 2015 jest posłem na Sejm VII kadencji.

Jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Pawła II w Toruniu. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006–2008 pełnił funkcję przewodniczącego samorządu studenckiego tej uczelni.

W 2009 podjął pracę w prywatnej kancelarii prawniczej, odbył aplikację radcowską, rozpoczynając następnie praktykę w zawodzie radcy prawnego. Z ramienia wojewody kujawsko-pomorskiego powołany w skład rady społecznej Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu.

W wyborach w 2010 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego Torunia, a w 2014 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku wystartował do Sejmu w okręgu toruńskim z pierwszego miejsca na liście wyborczej PO. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 13 400 głosów. Został wybrany na przedstawiciela Sejmu w Krajowej Radzie Prokuratury (zlikwidowanej w 2016).

Był zawodnikiem toruńskich klubów piłkarskich Elana Toruń i MKS Włókniarz, a także członkiem zespołu folklorystycznego „Kądziołeczka”.
zawodowo