Header Arkadiusz Myrcha
kilka słów o mnie

Urodzłem się w Toruniu 1 lutego 1984 roku. Z wykształcenia jestem prawnikiem, a od 2015 r. także posłem na Sejm RP. Mam cudowną żonę Kinię, przecudnego synka Juliusza i wyjątkowego pieska, Lolitę!

Jestem absolwentem SP 23 oraz V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Następnie ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006–2008 pełniłem funkcję Przewodniczącego Samorządu Studenckiego tej uczelni, co ogromny wpływ na moje dalsze losy życiowe.

W 2009 podjąłem pracę w prywatnej kancelarii prawniczej, gdzie odbyłem aplikację radcowską. Po zdaniu egzmianu zawodowego rozpocząłem praktykę w zawodzie radcy prawnego.

W wyborach w 2010 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej uzyskałem mandat radnego Torunia, a w 2014 r. z powodzeniem ubiegałem się o reelekcję. 

Z ramienia wojewody kujawsko-pomorskiego powołany w skład rady społecznej Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku wystartowałem do Sejmu w okręgu toruńskim z pierwszego miejsca na liście wyborczej PO. Udało się uzyskać mandat posła na Sejm RP VIII kadencji, uzsykując poparcie 13 400 głosów mieszkańców regionu. Z początkiem kadencji zostałem wybrany na przedstawiciela Sejmu w Krajowej Radzie Prokuratury (zlikwidowanej w 2016). 


Pracuje w komisjach sejmowych:


1. Sprawiedliowści i Praw Człowieka


2. Ustawodawczej (zajmuje się sprawami kierowanymi do TK)


3. Nadzywczajnej do zmian w kodyfikacjach. 


Ponadto pracuję kilku zespołach parlamentarnych, w tym w szczególności, w zespole ds. reformy wymiaru sprawiedliwości, którego mam zaszczyt być Wiceprzewodniczącym. 


Przez wiele lat byłem zawodnikiem toruńskich klubów piłkarskich: Elana i MKS Włókniarz. Ponadto przez 10 lat byłem członkiem zespołu folklorystycznego „Kądziołeczka”. 

 
zawodowo